Klapa dymowa i Okna oddymiające

Klapa dymowa

W naszej ofercie znajdziesz klapy dymowe, inaczej nazywane klapy oddymiające, które są elementem systemu oddymiania. Ich główną funkcją jest przede wszystkim odprowadzanie dymu oraz toksycznego gazu powstałego w wyniku pożaru. Zastosowanie klapy dymowej poprawia bezpieczeństwo osób przebywających w wewnątrz obiektu. Dzięki odprowadzaniu
dymu powstałego podczas pożaru poza budynek, możliwe jest ewakuowanie ludzi oraz szybsze zlokalizowanie powstałego pożaru przez Jednostki Gaśnicze. Co więcej klapy dymowe doświetlają i przewietrzają pomieszczenie w normalnych warunkach.

U nas znajdziesz klapy dymowe w wersji 1-skrzydłowej oraz 2-skrzydłowej. Co więcej wykonujemy klapy w różnych wymiarach w zależności od potrzeby klienta. Klapy oddymiające mają kształt prostokątny lub kwadratowy na podstawie do dachów prostych, skośnych lub prosto-skośnych. W dachach skośnych maksymalny kąt nachylenia wynosi ok. 30st. Wysokość podstawy dobieramy w zależności od pokrycia dachu oraz przede wszystkim od powierzchni czynnej oddymiania (50cm/75cm). Klapa dymowa może być wyposażona w dwa systemy napędowe, elektryczny lub pneumatyczny. Rodzaj napędu uzależniony jest od wielkości skrzydła, rodzaju oraz przeznaczenia obiektu, w którym ma być zamontowana klapa.
Napęd elektryczny przeważnie stosowany jest w mniejszych obiektach, przede wszystkim w klatkach schodowych lub budynki użyteczności publicznej.
Natomiast napęd pneumatyczny stosowany jest w większych obiektach, m.in hale sportowe, hale magazynowe, obiekty handlowe, itp.

Szukasz klapy oddymiającej w paśmie świetlnym? To dobrze trafiłeś, oprócz klapy oddymiającej punktowej jesteśmy wstanie przygotować dla Ciebie ofertę z przede wszystkim najlepszym rozwiązaniem pod Twoją inwestycję. Na podstawie powierzchni czynnej oddymiania oraz modułu przęseł pasma świetlnego dobierzemy odpowiedni rozmiar pod Twoje pasmo świetlne!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą na klapy oddymiające. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, służymy rzetelną odpowiedzią i podpowiemy w doborze najidealniejszych produktów, dopasowanych do Państwa potrzeb.