Wyłaz dachowy

wyłaz dachowy

Wyłaz dachowy

W naszej ofercie znajdziesz wyłaz dachowy, który jest wymagany przez Polskie Prawo Budowlane jako element konstrukcji obiektu budowlanego. Wyłazy dachowe służą przede wszystkim do bezpiecznego wejścia na dach, aby wykonać na przykład przegląd kominiarski lub wykonać pracę instalacyjną, czy też remontową. Co więcej są też niezwykle ważne z powodu bezpieczeństwa pożarowego, ponieważ zapewniają szybszą drogę ewakuację ludzi z budynku, podczas pożaru.

Dodatkową zaletą wyłazów jest to, że dostarczają naturalne światło do środka obiektu. Polskie przepisy prawne mówią o tym, że w dachach o spadku wynoszącym ponad 25% należy zapewnić stałe dojście do urządzeń technicznych oraz kominów. Dlatego Ulokowanie wyłazów na dachu powinno być sporządzane na etapie projektowania budynku. Przy minimum dwóch i więcej kondygnacjach naziemnych wyłaz dachowy jest obowiązkowy.

Wyłaz dachowy montujemy do dachów płaskich oraz skośnych w budynkach przemysłowych, usługowych, handlowych, mieszkalnych, itp.  Co więcej wyłazy dachowe mogą być wykonane w różnych rozmiarach oraz różnych konfiguracjach. Jest również możliwość, aby podstawową funkcję wyłazu dodatkowo połączyć z funkcją oddymiania i funkcją przewietrzania lub z obiema tymi funkcjami.


 

Wyposażenie wyłazu

  • Pochwyt – umożliwiający otwieranie,
  • Skobel z zamknięciem,
  • Linki ograniczające kąt otwarcia,

Dodatkowo istnieje możliwość wyposażenia wyłazu w sprężyny gazowo-pneumatyczne ułatwiające otwieranie (zalecane przy większych rozmiarach skrzydła wyłazu).

wyłaz dachowy

Podstawa: Wykonana z blachy stalowej ocynkowej o grubości 1,2 ÷ 2,0 mm.

Podstawa standardowo przygotowywana jest pod wykonanie 5 cm warstwy izolacyjnej z wełny mineralnej lub styropianu. (Możliwość jest również wykonanie podstaw dostosowanych pod inną grubość ocieplenia). Ocieplenie należy umieścić na zewnątrz podstawy podczas montażu wyłazu, a następnie wykończyć papą bitumiczną/folią PVC/obróbka blacharską. Po ociepleniu i opierzeniu podstaw górną półkę należy okleić uszczelką samoprzylepną. Następnie do górnej półki podstaw mocujemy ramkę spinająca  aluminiową, do której bezpośrednio przylega rama konstrukcyjna skrzydła klapy z uszczelką systemową. Ruchome skrzydło wyłazu montujemy do ramki spinającej za pomocą zawiasów.

Typ podstawy: Prosta/skośna.

Wysokość podstawy: Dostosowana do indywidualnego zapotrzebowania klienta.

 

W naszej ofercie znajdziesz również klapy dymowe oraz świetliki dachowe.

Prosimy o informację:

  • adres dostawy
  • drzwi – stalowe/aluminiowe, zewnętrze/wewnętrzne, malowanie: tak/nie, kierunek drzwi: lewe/prawe, ewentualne dodatkowe akcesoria.
  • Klapy oddymiające/okna oddymiające – powierzchnia czynna, ilość kondygnacji budynku.